-->
Gminny Zakład Komunalny w Wisznicach Sp. z o.o. zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej.
Data publikacji strony internetowej: 2020-02-27.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-03-30.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-02-27. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest , adres poczty elektronicznej: gzkwisznice@gmail.com. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 833782130. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli
Budynek, w którym działalność prowadzi GZK ma dwie kondygnacje.
Teren przed budynkiem i wejście do budynku pozbawione są barier architektonicznych.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind
Szerokość drzwi wejściowych (szklane) oraz drzwi wewnętrznych jest zgodna z wymogami. Po wejściu do budynku na wprost znajdują się schody (nie są oznaczone kontrastowo). Na klatce schodowej znajduje się tabliczka wyznaczająca kierunek do GZK. Przy schodach po lewej stronie znajduje się platforma windowa, którą można dostać się na pierwsze piętro. Platforma nie jest wyposażona w ekran dotykowy i nie posiada przycisków oznaczonych alfabetem Braille’a. Wyposażona jest w przycisk alarmowy (podświetlony po naciśnięciu) i potwierdzenie dźwiękowe o dojechaniu na piętro lub przyjechanie windy dla osób oczekujących. Szerokość wejścia do windy, szerokość windy i jej głębokość spełniają wymagania dla osób z niepełnosprawnością. Wejście do pomieszczeń GZK jest oznaczone tabliczką informacyjną. Na korytarzu nie ma tablic informacyjnych z rozkładem pomieszczeń. Droga ewakuacyjna jest wyznaczona niezbędnymi znakami. Korytarze są odpowiedniej szerokości, umożliwiające poruszanie się osobom na wózkach. Zachowany jest także kontrast kolorystyczny na ścianach, podłodze i drzwiach. GZK posiada toalety dla klientów na parterze. Osoby z niepełnosprawnością mogą skorzystać z toalety na I piętrze (pomieszczenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Wisznicach.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych
Przed budynkiem jest parking z dużą liczbą miejsc parkingowych. Nie ma wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób z niepełnosprawnością.
Informacje o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Istnieje możliwość wprowadzenia psa przewodnika/asystenta osoby niewidomej.
Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online
GZK nie zapewnia usług tłumacza języka migowego.